1. Kui tihti tuleb anda kutsikale ussirohtu?
  Ussirohtu tuleks anda igakuiselt 1 kord kuus kuni 6 kuuseks saamiseni ja edasi 1 kord kvartalis.
 2. Millal on õige aeg vaktsineerimiseks?
  Vaktsineerimisega tuleb nii koerte kui kasside puhul alustada 8 nädalaselt ja teine süst tehakse 12 nädalaselt. Siis järgneb kordusvaktsineerimine 1 aasta pärast.
 3. Kas anda emasele kassile hormoontablette ja kui ohutu see on?
  Need tableted ei ole ohutud  ja soovitav on teha steriliseerimise operatsioon.Hormoontabletid on loomale ohtlikud, sest põhjustavad mädaemakat, diabeeti, neerupuudulikkust. Kui siiski otsustatakse tablettide kasuks, siis kliinikus tehakse loomale esmane ülevaatud ja vormistatakse document selle kohta, et loomaomanikku on informeeritud ohtudes.
 4. Mis on ja milleks loomale mikrokiip?
  Mikrokiip on väike kordumatu numbrikombinatsiooniga varustatud kapsel, mis paigaldatakse loomale naha alla.Mikrokiibi abil saab leida omaniku, kui loom juhtub kaduma, kas Eestis või välismaal. Muidugi peab olema loom kantud ka lemmikloomaregistrisse www.lemmikloomaregister.ee , sest ilma registreeringuta ei leia loomaomaniku andmeid.
 5. Kui tihti anda hobustele ussirohtu?
  Kaks korda aastas, kevadel solkmete vastu ja sügisel sellist praparaati, mis toimib ka maokiini vastsetesse.
 6. Kui tihti vaktsineerida hobust?
  Baasvaktsineerimine on 2 süsti kuuse vahega ja siis kordusvaktsineerimine 6 kuu pärast ja siis 1 kord aastas. Need hobused , kes osalevad võistlustel ja näitustel peavad olema gripi vastu vaktsineeritud 2 korda aastas.
 7. Mis on kärntõbi?
  Kärntõbi e. sügelistõbi on parasiidi Sarcoptes cani tekitatud sügelemisega kulgev haigus. Tunnusteks on karvade väljalangemine, sügelemine. Nakatumiseks peaks olema kokkupuude haige loomaga. Haigus ei nakka inimestele ja kassidele.
 8. Kuna alustada puukide tõrjumisega ?

Puugid muutuvad aktiivseks kui välistemperatuur ületab 5 soojakraadi.

9.  Millist puugirohtu kasutada?

On olemas naha peale tilgutamise preparaadid, kuid nendest fipronili sisaldavad enam nii hästi ei toimi, seega soovitus , kasutada koertel mõne muu toimeainega       preparaati. Turule on tulnud ka suukaudsed puugi ja kirbuvastase toimega tabletid ja nende toime on sõltuvalt preparaadist 1-3 kuud ja toime on hea.